Seo Çalışmaları

Anti Seo ile Mücadele

Seo sektöründeki birçok kişinin muzdarip olduğu konuların başında sitelerine yapılan anti seo uygulamaları gelmektedir. Birçok kişinin mağdur olduğu bu anti seo çalışmalarından seocuk olarak bizde nasibimizi aldık, alıyoruz. Anti seo uygulamalarına mağdur kalıyorsanız aslında sevinmelisiniz, bu sizin işinizi hakkıyla yaptığınızın göstergesidir. Bu çalışmaları yapan kişiler sizleri doğal seo yöntemleri ile sıralamada geçemediği için sizleri düşürerek sıralamada yükselmeyi hedeflemektedir. Bu da onlardan iyi olduğunuzu gösterir..

Bu çalışmaları yapan kişilerin kullandıkları yöntemlerin başında sitenize programlar ile backlink yönlendirmek gelir. Bu sayede bir süre sonra sizlere google tarafından doğal olmayan bağlantılar uyarısı gelecektir ve görünmeyen yerlere doğru google sizleri gönderecektir. Tabiki bu yöntem anti seo uygulamalarından sadece birtanesi. Bunun gibi birçok yöntem uygulanmaktadır, bir diğer yöntem ise sitenize botnet saldırıları düzenleyerek sitenizi erişime kapatmak ve bir süre sonra sıralama kaybı yaşamanızı sağlamaktır. Tabiki bu yöntemler en sık kullanılan yöntemlerdir bunların dışında kişinin hayal gücüne bağlı olarak bu liste uzatılabilir.

Anti Seo ile Nasıl Mücadele Edebilirim ?

Burada sitenize yapılan anti seo saldırısına göre bir strateji belirlemeniz gerekir. Eğerki ddos saldırıları ile siteniz erişilemek hale getirilmek isteniyorsa yapmanız gereken şey basittir, daha güçlü bir sunucuya geçmek. Asıl zorlanacağınız ve en çok kullanılan anti seo saldırısı ise backlink saldırılarıdır. Burada yapmanız gereken ise Google Disavow Aracı’nı kullanmaktır. Burada bu aracın nasıl kullanılacağını detayları ile anlatmıştım. Yazıyı inceleyerek aracı nasıl kullanacağınız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Disavow aracını kullanarak gelen linkleri reddedebilirsiniz.

Gelen Backlinkler Nasıl Tespit Edilir ?

Sitenize gelen backlinkleri görebilmeniz için piyasada birçok link analiz araçları bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok kullanılanlar ahrefs, seomoz’un hizmeti olan open link explorer ve google webmaster yönetici araçlarıdır. Benim kullandığım araç ahrefs’dir tabi diğer link analiz araçlarını da kullanıp karşılaştırma yapmak ve buna göre bir disavow listesi çıkartmak en mantıklısıdır.

Bir önceki yazımız olan Arama Motorlarının Harf Frekanslarını Kullanılması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir