Seo Çalışmaları

Arama Motorlarının Harf Frekanslarını Kullanılması

Algoritma İçeriğine Yeni Kriterler

Arama algoritmalarının sürekli güncellenmesi ile var olan karışıklığın artması ve kaliteli sitelerin ön plana çıkması amacıyla Google, sürekli değişiklikler yapmakta ve algoritma içeriğine yeni kriterler eklemektedir. Bunlardan birisi henüz yeni yeni duyulmaya başlayan harflerin kullanım sıklığıdır.Harf kullanım sıklığı yani harf frekansları, her site için ayrıdır. Örneğin bir web sitesindeki harflerin kullanım oranı, diğer web sitesine göre farklı olabilir.

Domain Uzantısı Sorunları

Bu da, herhangi bir alanda yazı yazan siteler arasında karşılaştırma yapılmasını sağlayabiliyor. Yani, bir site diğer siteler ile arasındaki seo durumu karşılaştırılırken, kendi alanında ki siteler ile de karşılaştırılacaktır. Bu da alanınızda iyi olmanızı sağlayacak bir etmendir. Henüz yeni olmasından dolayı, seo üzerindeki etkisi kısıtlıdır.İkinci olarak domain adının önemi , seo alanında ilk yıllardan beri etkilidir. Günümüzde artık ilgili sektör için domain uzantısı bulmakta sıkıntı çekildiği için, farklı domain adlarına yönelmeler olmuştur. Bunun yerine co, us, biz gibi ek domainleri kullanmak ve sitenin kalitesini kanıtlamak daha akılcı bir çözüm olacaktır. Bu sayede Google gözünde hem sitenizin kalitesi ile hem de anahtar kelimeniz ile ön plana çıkabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Backlink Çeşitleri Nelerdir ve Hangileri Kullanılmalıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir