Genel

Cep Telefonu Casus Yazılım Nedir?

Cep telefonu dinleme olanağı sunsan casus yazılım telefon ya da başka bir akıllı cihaza kurulduğunda cihazda gerçekleşen bütün hareketlerin takibini sağlar. Casus yazılım özellikleri oldukça gelişmiş özelliklerdir. Telefon dinleme casus programı ile dinlenecek telefondaki tüm eylemleri takip etmek ve kaydetmek mümkündür.

Casus Yazılım hangi Telefonlarda Çalışır?

İpHone ve Android cihazlarda casus yazılım uygulaması çalışıyor. Casus yazılımın hedef telefonu desteklemesi gerekmektedir.  Telefonunun internet bağlantısı olması gerekiyor. Dinlenmek istenen telefon internet bağlantısı sayesinde dinlenmektedir. Casus telefon yazılımın yüklendiği telefondaki tüm konuşmalar, mesajlaşmalar, konum bilgileri, mail hareketleri anında sms yolu ile bildirilir. Casus telefondaki konuşmalar ve mesajlaşmalar kaydedilebilir.

Casus Telefon Nasıl Çalışır?

Öncelikle hedef cep telefonuna yazılım yüklenir. Telefondaki tüm hareketler internet yolu ile yazılımı sunan şirkete bildirilir. Şifre ile hesaba giriş yapılar tüm raporlar görüntülenilir, kayıtlar dinlenir. Casus yazılım hedef telefona direk yüklenmelidir. Yazılımı takip etmek istediğiniz telefona yüklemeli ve kurmalısınız. Yazılım kurulduktan sonra size her konuşma, mesajlaşma durumu iletilecektir.

Casus Telefonla Neler Yapılır?

Casus telefon ile istediğiniz bir kişinin telefonunu dinleyebilirsiniz. Tüm mesajlaşmalarını tarih ve saatle görebilirsiniz. İnternet hareketlerini takip edebilirsiniz. Facebook, whatsup mesajlaşmalarını takip edebilirsiniz. Konuşmaları ve mesajlaşmaları kaydedebilirsiniz. Telefon sahibinin nerede olduğunu görebilirsiniz. Casus telefonda konuşmaları dinlediğinizde karşıdakinin bundan haberi olmaz. Numaranız görünmez ya da bir bildirim gitmez.

Casus Telefon Yasal Mıdır?

Belli amaçlar doğrultusunda casus telefon kullanımı yasaldır. Çocuklarını izlemek isteyen ebeveynler ve iş yeri personelini izlemek isteyenler için hukuki olarak bir sorun yoktur. Diğer dinleme isteklerinde ise etik olarak dinlenecek kişiye durum haber verilmelidir. Casus kurulumu yapmak için gereken yetkiye sahip olmak gerekmektedir. İzleme ve takipte geçerli bir nedeninizin olması gerekmektedir.

Her Marka ve Model Telefonda Dinleme Yapılabilir Mi?

Her marka ve model akıllı telefonlarda dinleme yapılabilir. Farklı casus yazılım programları vardır ve telefonu destekleyen yazılım seçilmelidir. Casus yazılım marka ve modele göre seçilip yüklenir. Hedef telefonun mutlaka internet bağlantısı olması gerekir. Casus yazılım internet üzerinden çalışmaktadır.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Telefonlar İçin Özel Kulaklık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir