Genel

Esenler’e Büyük Müjde, 500 Yataklı Hastane Yapılacak

Yapılan yatırımlarla sürekli olarak gelişmeye devam eden Esenler için yatırım müjdeleri birbiri ardına gelmeye devam ediyor. Sağlık alanında da çok sayıda projeye ev sahipliği yapan ilçe için hatırlanacağı üzere en son 103 yatak kapasitesine sahip Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yapılacağı haberi duyurulmuştu.

Yapılan nihai izah ile birlikte kazaya 500 yatak kapasitesine sahip yepyeni tek sağlık kurumu inşa edilmesi amaçlı çalışmalara başlandığı müjdesi verildi.Yepyeni sağlık kurumu hem tek ilçede hayatını sürdüren bireylerin sıhhat sıkıntıları amaçlı kocaman tek kaynak oluşturacak hemde sıhhat turizmi açısından bölgeye ziyaretçi çekerek emlak piyasasının de hareketlenmesini temin edecek.
Esenler’de İkinci Hükümet Hastanesi Olacak

2014 senesinde temelleri atılan Esenler Bayan Doğum ve Genç Hastalıkları Hastanesi projesinin sonrasında gerçekleştirilecek meydana gelen 500 yatak kapasiteli yepyeni sağlık kurumu alanda hizmet verici 2. hükümet hastanesi olacak.Sıhhat Bakanlığı açısından projesi resmen ilanlan sağlık kurumu amaçlı tasarı çalışmaları tamamlanmış vaziyette.Peki,Esenler yepyeni sağlık kurumu nerede yer alacak? Esenler’de ifade edilecek meydana gelen yepyeni sağlık kurumu askeri bölge hudutları içinde bulunan önce etap içinde kendisine yer bulacak.500 yatak kapasitesine sahip meydana gelen yepyeni sağlık kurumu en nihai tıbbı cihazlarla donatılacak nihai derece çağdaş tek kuruluş olacak.

Esenler’de Ki Yepyeni Hastanenin Ismi Ne Olacak?

Yeni ifade edilecek meydana gelen hastanenin ismi amaçlı tam olarak tek izah yer almazken ele geçirilen önce bilgilere göre Yepyeni Esenler Hükümet Hastanesi ismi ile anılacak benzeri yaşanıyor. Otel konforunda hizmet verici hükümet hastanesi olması amaçlı çabalanan proje alanda meydana çıkan sağlık kurumu gereksinimi kocaman oranda karşılanmış olacak.Hem Tek Esenler hem tek de çevre bölgelerde hayatını sürdüren kişiler sıhhat sıkıntıları amaçlı dev hastaneden hükümet teminatı ile bedava olarak yararlanabilecek.

Yepyeni Sağlık Kurumu Esenler Emlak Sektörünü Ne Türlü Etkiler?

Yeni ifade edilecek meydana gelen hastanenin Esenler emlak sektörünü ne türlü etkileyeceği ise kocaman tek heyecan konusu oluyor.Bilhassa de hastaneye yakın meydana gelen etraflarda şehirsel dönüşüm çalışmalarının aynı ritimde devam etmesi bu alandaki ev üreticilerini hepten isteklendirecek benzeri görünürken hastaneye yakın meydana gelen konutların ve arsaların  değerleri katlanarak artacağına kesinlikle gözü ile bakılıyor.
Yeni Sağlık Kurumu Esenler’e Ne Katar?

Yeni hastanenin faaliyete girmesi ile birlikte alanda yoğunluk artacak.Hastanede çalışacak meydana gelen hekim,    hemşire,sıhhat görevlileri ve hizmetliler sebebi ile Esenler kiralık ev taleplerinde yoğunluk yaşanacak.Yeniden ev maliyetleri ve Esenler kira maliyetleri tek miktar yükselecek.Hastaneye yakın meydana gelen taşınmazların değerlerinde tespit edecek oranda yükseliş yaşanırken Esenler gündelik kiralık ev taleplerinde de yükseliş yaşanacak.

Bir önceki yazımız olan Doğal ve Organik Ürünler Tek Evde başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir