Seo Çalışmaları

Facebook Yeni Arayüzü

facebook

Sosyal platform lideri facebook yeni bir arayüz tanıtımı duyurusu yaptı. Mark Zuckenberg’in sahibi olan facebook android işletim sistemli cep telefonlarında kullanılmak üzere tasarlanan yeni ara yüzün çok kullanışlı ve beğenileceğini düşündüğünü belirtti.

Amerika’da California eyaletinde yapılan tanıtım toplantısında facebook home arayüzü tanıtımında kullanıcıların yükledikleri fotoğraflar, bildirimler ve durum bilgileri anlık olarak paylaşım ekranımızda görülecek. Chat Heads özelliği adı verilen yeni uygulama ile telefonun hangi menüsünde olunursa olunsun arkadaşlarımızla sohbete devam edebilme imkanına kavuştuğumuzu belirttiler.

Tasarımcı Joey Flynn’in sihirli ellerinden çıkan bu yeni arayüz mesaj atan kişinin profil resminin ekranın sağ üst köşesinde minimize edilmiş halini görebileceğimizi 12 Nisan itibarı ile Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonu sahiplerinin kullanıma başlayabileceklerini açıkladı. Sosyal medya devi facebook ana sayfasına girmeden artık tüm gelişmeleri bu uygulama sayesinde anlık görüntüleyebilecek duruma geleceğiz.

Ben faydalı gördüm. Daha sık kullanım sağlanacağı kesin. Günlük milyonlarca paylaşım yapıldığını düşünürsek toplam kullanıcı sayısı göz önüne alındığında ne denli büyük bir trafik yaratacağı tahmin ediliyor. Bakalım yeni facebook home arayüzü başladığında kullananların yorumu nasıl olacak bekleyip göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Anti Seo ile Mücadele başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir