Sosyal Medya Pazarlama

Sosyal medya son 5 yılda gelişerek dünyaya ve yaşam tarzımıza bir çok değişiklik getirdi.
Artık Facebook, Twitter ya da Youtube un ne olduğunu bilmeyen kimse kalmadı.

Potansiyel ve mevcut müşterileriniz sizi oldukları yerde bekliyor!

Sosyal Medya Gerçekleri:

  1. Internet kullanıcılarının %70 i en az bir sosyal medya profiline sahip.
  2. Facebook’ta 1.9 milyardan fazla aktif kullanıcı bulunuyor.
  3. Internette zamanın %23’ü bloglarda geçiyor.
  4. Instagram’da 300 milyon profil bulunuyor.
  5. Twitter’da 284 milyon aktif profil bulunuyor.
  6. Youtube dünyadaki herhangi bir kablo tv networkünden daha çok kişiye ulaşıyor.

Facebook Marketing:

Facebook hala sosyal medyanın ilk sırasında yer alıyor.  Birçok insan neye ihtiyacı olduğunu ya da ne alacağını burada konuşuyor. Eğer hala bunun dışındaysanız, şimdi, markanızla facebook’a dahil olma zamanı!

Twitter Marketing:

Twitter, özellikle genç kullanıcılar arasında hızla büyüyen bir network… Bununla birlikte hızlı ve efektif iletişim teknikleri sağlıyor. Markanızı Twitter’a dahil ederek insanların sizi takip etmesine ve bilgi paylaşmasına izin verin!

Blog Marketing:

Bloglar websitenizde daha çok trafik olmasını sağlayarak, sayfanızın erişim oranını yükseltir. Bunlara ek olarak, servislerinizi, tekliflerinizi ya da iletmek istediğiniz her türlü bilgiyi detaylarıyla yazabilme imkanı sağlar. Bizimle birlikte blog oluşturmaya başlayın ve daha çok müşteri edinin!

Google+ Marketing:

Arama motoru devi olan GOOGLE’a ait Google+ sosyal medyanın 2nci sırasında. Bu networkte yer almanız size mesajınızı yaymanız ve Google ürün kullanıcılarından geridönüşler almanız için çok iyi bir fırsat sağlıyor!   

YouTube Marketing:

Youtube’da toplamda milyarlaca saat video yer almakta… Bununla birlikte her an yüzlerce saat video eklenmeye devam ediyor. Ürünlerinizin ya da servislerinizin reklamını milyonlarca insana ulaştırmak için bu ücretsiz fırsattan siz de faydalanın!