Seo Çalışmaları

WEB KULLANIŞLILIK / USABILITY

Müşteri bağımlılığını ve karlılığını arttırmak için web sitelerinin kullanım kolaylığı (usability, user-friendlines) sağlayacak şekilde tasarlanması ve sunulması son derece önemli.

Usability (kullanım kolaylığı) Web‘de stratejilerin başarısı için en önemli parçalardan birisidir ve başarı kullanım kolaylığı ile başlar. İyi düşünülmüş kullanım kolaylığı ile E-ticaretin her türlüsü yaşar. Uzakta bulunan bir pazarda kullanım kolaylığı (usability) digital iletişimde en büyük sorunu teşkil etmektedir.

Müşteri davranışları doğrultusunda düzenlenen websiteniz, müşteriye hitabınızın yanında e-ticaret başarınızı belirler.

Profesyonelseo’da kullanım kolaylığı (usability) öncelikle iki temel başarı unsurunu oluşturmaktadır. Online arzınızın etkin ve efektif sunulması. Sadece profesyonel bir online stratejisi ile hedef kitleye ulaşabilir, müşteri bağımlılığı ve tatmin sağlanabilir. Kullanışlı tasarlanmış bir site, doğru fonksiyon ve aplikasyonlar ile Online arzınızın (hizmet ve ürün) pozitif algılanmasını sağlar. Özellikle düzenli olarak internette alışveriş yapan kullanıcılarda kullanışlı bir site yüzeyi alım isteğini artırır. Sonuçta kullanım kolaylığı müşteri bağlılığını belirler.

Tam hizmet Online Marketing ajansı olarak usability uzmanlarımız; mevcut web uygulamalarınızın (Website, Webshop, Web bağlantılarınız, Portal) müşteri beklentileri ve kullanıcı bilgileri doğrultusunda kullanım kolaylığını test eder. Site tasarımı ve içerik düzenlenmesi (Content-Design / Screen.Design) yanında müşteri hitabını (Joy of Use / Likeability) analiz edilir. Elde edilen bilgilerle sizinle birlikte en uygun online stratejisini belirler ve sitenizi optimize ederiz.

Aynı zamanda kullanıcı hareketlerini takip için Real Time-User-Tracking-Sistemleri monte ederiz. User-Tracking sistemleri ile sitenizdeki kullanıcı hareketlerini analiz etme imkanı böylelikle de online aktivitenizin ve uygulamış olduğunuz uygulamaların başarısını efektif bir şekilde kontrol etme imkanı sağlar.

Usability uzman ekibimiz tecrübeli IT-Uzmanlarından, Web-tasarımcılardan ve Web içerik yazarlarımızdan oluşmaktadır.Usability hizmetimiz kapsamındaki modüller:

 • Uzman analizi
  • Kullanıcı beklentisi analizi
  • Mevcut uygulamanın kullanım kolaylığı- analizi
  • Kullanım kolaylığı uzman değerlendirmesi
 • Kullanıcı anketi
 • Kullanıcı tracking
 • Sonuç testi
 • Performans testi
 • Web uygunluğu (Accessibility)
 • Tıklama takibi (Click Tracking)
 • Kullanım kolaylığı seminerleri
 • Küreselleştirme

 

Elde edinlien bilgiler üzerine uzmanlarımız kullanım kolaylığını tasarımı ve konsepti uygun hale getirir, web işletmenize ve genel web uygulamalarınıza uygular.Kullanım kolaylığı hizmetimiz hakkında detaylı bilgi için bizimle temasa geçiniz!

Bir önceki yazımız olan Google Webmaster Tools Araçları İle SEO Çalışmaları başlıklı makalemizde google seo, google web master tools ve google webmaster tools hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir