Seo Çalışmaları

Web Tasarım Seo İşbirliği

Web sitelerinin tasarım işlemini webmaster adı verilen kişiler yapmaktadır. Hazır kodların üzerinde değil de birebir tüm alanlarını özel kodlarla ve resimlerle bezeyerek namı diğer el emeği göz nuru haline gelmiş sitelerin kullanıcı görselliğine uyumu ön planda tutulmaktadır. Ancak arayüzün mükemmel görüntüsü o siteyi kullanıcıların kolay bulmasını maalesef sağlamamaktadır.

Arama motorunda ilgili kelimelerde sitenin ön plana gelebilmesi için tasarım ve kodlama aşamasında bazı yönergelere dikkat etmek artık çok önemlidir. Önceden algoritmaların henüz bu kadar gelişmediği dönemlerde etiketlere boğularak bir şekilde yukarıda görünmek mümkün iken artık sistem değişmiştir.

Özellikle hazır sistemlerin yaratılması ile  kolaylaşan seo uyumlu Cms ile yapılan sitelerin ön plana yerleşmesi kısa sürede ilginin bu tarafa kaymaını sağlamıştır.WordPress meraklıları ne demek istediğimi sanırım hemen anladılar. Hazır kodlama ile dakikalar içinde seo uyumlu siteyi yapmak kolaylaştığı gibi üzerine eklenen pluginler sayesinde görsel açıdan da zengin web sitesi yaratabilmek için çok elverişlidir.

Hal böyle olunca hızlı çözümler ve seo uyumu sayesinde web sitesi sahipleri ile webmaster’ların vazgeçilmezi olmuş durumdadır. Peki ama illaki wordpress seçmek zorundamıyız ? Kesinlikle hayır. Ancak kabul edilmiş bir sistem ve geniş yelpazesi ile şuan ki sitelerin eminim %40′ı bu sisteme geçmiş durumdadır. Öyle ki bir çok kurumsal şirket web siteleri bile onu seçmiştir.

Web tasarım ile seo işbirliği yapılması gerçekten çok kıymetlidir. Müşterilerinize ulaşmanızda önemli bir aracı olan bu işbirliği ile daha çok ziyaretçi ve dolayısı ile kazanç yaratmanız demektir. Seo uyumlu bir tasarımda arama motoru örümceği sitenizi daha çok sevecek ve hızlı indeks alması bir yana kullanıcı önüne en iyi sonuçları getirirken sizlerin web sayfalarını tercih edecektir. Zaten yönergeler sayfalarını da okursak 3 maddenin içinde tasarım yönergeleri maddesinin ne denli önemli tutulduğunu görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Link Wheel Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir